Художниця Ніна Резніченко на персональній виставці у Львові пропонує ілюзії у живописі

У галереї «Зелена канапа» відкрила персональну виставку відома львівська художниця Ніна Резніченко. Побачити її серію «Ілюзія» можна до 5 травня.

Цій виставці авторка дала назву «Ілюзія», бо вважає, що усе мистецтво є справді ілюзією, яку створює художник, коли інтерпретує у своїх картинах реальний світ.

«Ілюзія має стосунок майже до кожного етапу малювання. Ти працюєш і створюєш ілюзію, ти ставиш мазок і він має запрацювати так, як ти хочеш, щоб це була ілюзія, щоб це не просто фарба, а відчуття чогось, якась емоція», ‒ пояснює Ніна Резніченко.

У її абстракціях ‒ багатство кольорів і півтонів у поєднанні з романтизмом. Ніна Резніченко створює ілюзію ідеального образу жінки у портретах, а також гру світла у квітах.

«Її давніші роботи, як я їх пригадую, мені здавалися таким більш експресивними, вибух фарб. Теперішня Ніна така більш меланхолійно замріяна. Вона сама порівнює цю виставку і ці роботи з ілюзіями. І це дійсно десь так на межі між реальним світом і світом, який мариться», ‒ вважає мистецтвознавиця Наталка Космолінська.

Чоловік Ніни ‒ теж відомий художник Сергій Резніченко. Ділять одну майстерню на двох. Зізнається, любить спостерігати, як малює дружина.

«Вона входить в цей процес і там розчиняється. Вона мене не чує, не бачить, вона просто там. І коли її не відривати, а просто спостерігати за нею ‒ це фантастично. Завжди після цього в мене підйом, хочеться малювати», ‒ тішиться Сергій Резніченко.

Перша персональна виставка Ніни Резніченко була у цій же ж галереї «Зелена канапа», відтоді часто там виставляється.

«Ми познайомилися ще до відкриття галереї, коли я підбирала художників, з якими я би хотіла працювати. Звичайно, я не могла не закохатися в її живопис, тому що вона така одна на теренах Львова, такого схожого митця немає точно, а можливо і на теренах України їх дуже мало», ‒ додає кураторка виставки і керівниця галереї Олеся Домарадзька.

art-lviv-online-nina-reznichenko-kvity-2009
art-lviv-online-nina-reznichenko-lovec-metelykiv
art-lviv-online-nina-reznichenko-poliovi-kvity
art-lviv-online-nina-reznichenko-vesniani-kvity

На нинішній виставці усі роботи створені за останні роки, на деяких ще досихає фарба. Побачити полотна Ніни Резніченко можна до 5 травня.